فروشگاه جامع تخصصی دانشکده فایل

روش تولید قلع-تحقیق دانشجویی

روش تولید قلع-تحقیق دانشجویی

فرمت فایل:(word) تعداد صفحات:37 صفحه

 

بخشی از متن:

  منبع اصلي قلع كاني كاسيتريت ( SnO2)  نام قلعTin از واژه (Zin) در آلمان قديم و (Tin) در اسكانديناوي گرفته شده و سيمبل Sn كه توسط Berzlius پيشنهاد گرديد از واژه لاتين Stannum اقتباس شده است. قلع از نظر فراواني در پوسته زمين با فراواني 0002/0 % مي باشد. قلع آزاد بندرت در طبيعت رخ مي دهد و تنها در كانادا با اطمينان گزارش شده است.
قلع فلزي است ضعيف به رنگ خاكستري روشن يا سفيد- نقره‌اي با نماد Sn، عدداتمي 50، وزن اتمي 71/118، وزن مخصوص 31/7 گرم بر سانتي متر مکعب(قلع تجارتي در حدود 5/7)، سختي كم 5/1 در مقياس موس، براق، داراي جلا، قابل انعطاف و داراي خاصيت شكل پذيري و چکش خواري، مقاومت کم ، قابليت نورد زياد، نقطه جوش 2270 درجه سانتي گراد و نقطه ذوب 06/232 درجه سانتي گراد. معمولاً بعلت نرمي و درخشندگي قلع، اين عنصر به سياره مشتري و ندرتاً به سياره زهره نسبت داده مي شوند. قلع در گروه 14(IVA) جدول تناوبي به عنوان فلزضعيف Poor metals بوده و در دوره 5 قرار دارد.
بر اثر اسيد كلريدريك دانه بندي قلع نمايان مي‌شود و در هنگام تا كردن قلع، به دليل دانه بندي دو قلوي آن، صداي مخصوصي بر مي‌خيزد كه فرياد قلع ناميده مي‌شود. قابليت هدايت حرارت و الكتريسيته قلع كم است (حرارت 15 نسبت به 100 براي نقره و الكتريسيته 45/11 تا 14 نسبت به 100 براي نقره). عنصر قلع در كاني هايي چون كاسيتريت(SnO2)، هيدروكاسيتريت يا وارلاموفي(H2SnO3 )،استانيت (Cu2(Fe,Zn)SnS4)، تيليت (Pb,Sn,Sb)S2) )، هدنبرژيت (SnS)، فرانكيت (Pb3sn4sb2s14)، توريوليت (SnTaP7)، هولسيت ( برات آهن و قلع ) و استوكسيت (CaSn(Si3O9)H2O) يافت مي شود. است، كه به صورت رگه‌اي ظاهر مي‌شود. بيش از 80% معادن قلع دنيا در نهشته‌هاي پلاسري واقع‌اند كه محتوي قلع آنها كمتر از 015/0% است. استفاده نهايي از قلع در قوطي‌هاي كنسرو، اجزاي لوازم برقي، تجهيزات ساختماني، حمل و نقل و ساير موارد است. چين و برزيل، بزرگترين توليد كننده‌هاي قلع در دنيا هستند و به دنبال آن ها اندونزي و بوليوي قرار دارند. اين كشورها حدود 75% از صادرات قلع در دنيا را در دست دارند

كاني‌هاي فرومغناطيس به سادگي ميدان مغناطيسي جذب شده و از بقيه كاني‌ها جدا مي‌شوند. كاني‌هاي پارامغناطيس با خصوصيت متفاوت در ميدان مغناطيسي با شدت‌هاي مختلف از يكديگر جدا مي‌شوند و كاني‌هاي ديامغناطيس از ميدان مغناطيسي دفع مي‌شوند. جدا كننده مغناطيسي شامل يك الكترومگنت بزرگ است كه مخلوط كاني‌ها از آن عبور كرده و تفاوت در شدت ميدان مغناطيسي براي جدا كردن كاني‌ها از هم استفاده مي‌شود.
روش‌هاي معمول فرآوري سنگ معدن قلع، جداسازي ثقلي و روش‌هاي مغناطيسي بدون استفاده از مواد شيميايي‌اند. استفاده از فلوتاسيون در مورد كاسيتريت مشكلي است كه راه حلي براي آن ارائه نشده است. مشكل عمده اين روش مربوط به قابليت انتخاب پايين كلكتور براي جدا كردن كاني كاسيتريت از ساير كاني‌هاي همراه آن است. فلوتاسيون كاسيتريت عموما به وسيله كلكتورهاي اكسي هيدريليك و در محيط اسيدي (5-2 pH) انجام مي‌شود.
در استراليا كارخانه فرآوري گرين بوشس، كنستانتره تانتاليم و كاسيتريت را با استفاده از روشهاي جدايش ثقلي و مغناطيسي توليد مي‌كنند (شكل هاي 26 و 27)، كه در اين بخش مدار موجود در اين كارخانه ها بعنوان نمونه مدار فرآوري كاسيتريت مورد بررسي قرار مي‌گيرد


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ghal_1932251_1985.zip454.6k