فروشگاه جامع تخصصی دانشکده فایل

تاریخچه قاره آسیا-تحقیق دانش آموزی

تاریخچه قاره آسیا-تحقیق دانش آموزی

فرمت فایل:(word) تعداد صفحات:16 صفحه

 

بخشی از متن:

آسیا پهناورترین و پرجمعیت ترین قاره کره زمین است. این قاره ۸٫۷٪ از مساحت سطح زمین و ۳۰٪ از مساحت خشکی‌های این سیاره را در بر می‌گیرد. ۶۰٪ جمعیت کره زمین نیز در این قاره زندگی می‌کنند.
بزرگ‌ترین و پرشمارترین کشورهای جهان در این قاره‌اند. آسیا به همراه اروپا خشکی بزرگ اوراسیا را می‌سازند. این قاره از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از جنوب به اقیانوس هند، از شرق به اقیانوس آرام و از غرب به دریای مدیترانه و بخش میانی روسیه مرزبندی شده‌است.

قاره ی آسیا آثاری از کهن ترین تمدنهای بشری را در دل خود دارد.

آسیا برای تمام مسافران مقصدهای دیدنی در خود دارد چه مسافرانی باشند که اولین بار پا به آسیا می‌گذارند یا مسافرانی باشند که دنیا دیده‌اند. آسان‌ترین انتخاب، کشورهای فرامدرن، موفق و بسیار دموکراتیک مثل ژاپن و ببرهای خاوری آسیا یعنی سنگاپور، هنگ کنگ، تایوان و کره جنوبی است که مردم در آنجا از سطح بالایی از استاندارد زندگی برخوردارند. سخت‌ترین انتخاب‌ها برای سفر در آسیا کشورهای فقیری مثل افغانستان، بنگلادش، لائوس و تیمور شرقی است که مردم در آنجا هر روز حتی برای به دست آوردن کمی برنج می‌جنگند. بعضی از کشورها در زمینه پذیرش گردشگران بودجه شرایط را فراهم کرده‌اند مثل تایلند، ویتنام و اندونزی، در حالیکه بعضی دیگر از کشورها مثل بوتان و مالدیو گردشگری را به مناطقی خاص یا انواع خاصی از گردشگری (توریسم) محدود کرده‌اند. کره شمالی و ترکمنستان کشورهای جدا گشته و سرکوب کننده‌ترین در جهان هستند، که با وجود رهبرانی بزرگ که تورهای گروهی را مورد بازرسی قرار می‌دهند شرایط را بدتر می‌کنند. البته کشورهایی هم وجود دارند که وضعیتی بینابینی دارند مثل قدرت‌های نو ظهور چین و هند که می‌توانند مقصدهای سفر خوبی باشند به دلیل تاریخ طولانی‌شان، اندازه، سنت‌ها و تنوع‌شان.

شهرهای مهم

  • تهران: تِهْران پایتخت ایران و مرکز استان تهران و شهرستان تهران است و بیست و پنجمین شهر پرجمعیّت جهان به شمار می‌آید. مساحت این شهر ۷۳۰ کیلومتر مربّع است
  • توکیو: پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر در کشور ژاپن. شهری پر از جاذبه‌های بصری. بزرگ‌ترین شهر صنعتی آسیا و بزرگ‌ترین اقتصاد شهری جهان.
  • هرات: هرات یکی از بزرگترین شهرهای افغانستان است که بزرگانی از ادب فارسی را در خود پرورانده است و امروزه نیز باشندگان فرهیخته‌ای دارد. شهری باستانی که صنعتی ترین شهر افغانستان می‌باشد.
  • مکه: مَکّه، شهری در عربستان سعودی بوده و یکی از شهرهای تاریخی است و بخاطر قرار داشتن کعبه، قبله‌گاه مسلمانان در آن مقدس‌ترین شهر اسلام به‌شمار می‌رود. مکه زادگاه محمد پیامبر اسلام و محل بعثت او است.
  • دوبی: دوبی بزرگترین شهر اقتصادی در بین کشورهای عربی بوده و از جلوه‌های توریستی و آسمان خراشهای بزرگی تشکیل شده

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Asia_1923313_6781.zip506.5k