فروشگاه جامع تخصصی دانشکده فایل

پاورپوینت در مورد تشریح الزامات سیستم مديريت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت پروژه پایانی مهندسی ایمنی و بهداشت محیط Health, Safety & Environment-MS

 پاورپوینت در مورد تشریح الزامات سیستم مديريت ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت  پروژه پایانی مهندسی ایمنی و بهداشت محیط  Health, Safety & Environment-MS

فرمت فایل:(powerpoint) تعداد اسلایدها:63 اسلاید

 

برخی از اسلایدها:

سرفصل ها:

×معرفی مفاهیم و مبانی HSE: تعاریف، اصطلاحات و تاریخچه
×ایمنی(Safety): حوادث ناشی از کار، عوامل موثر در ایجاد حوادث شغلی، شرایط ناامن کار، عوامل خطر و فاکتورهای انسانی، مدیریت ایمنی، شاخص های ارزیابی ایمنی، روش های شناسایی مخاطرات، شیوه های ارزیابی ایمن، تحلیل ریسک، مقررات و قوانین مرتبط و...
×بهداشت و سلامتی(Health): شناسایی عوامل زیان آور و بیماریزای محیط کار، معرفی وسایل حفاظت فردی، ایمنی حریق و برق، بیماری های شغلی، ایمنی کار در ارتفاع و گودبرداری، ایمنی حمل و نقل، قوانین و مقررات مرتبط و...
×محیط زیست(Environment): انواع آلاینده های محیط زیست(هوا، صدا، آب و خاک)، اثرات و پیامدهای زیست محیطی فرایندها، شاخص های وضعیت آلودگی، روش های کنترل و کاهش آلودگی های محیط زیست، قوانین و مقررات مرتبط و...
×تبیین ملزومات HSE: سیاست گزاری و تعیین خط مشی HSE، تشریح وظایف مسئول واحد HSE، تبیین ملزومات پیاده سازی نظام HSE، مسئولیت پیمانکاران در نظام HSE، مسئولیت کارفرمایان و سازمان ها در نظام HSE، مدیریت HSE، استقرار و پایش HSE، ممیزی و جمع بندی وضعیت در نظام HSE + آزمون دوره
×

ایمنی SAFETY :

•سازمان بین المللی کار(ILO): در سال 2006، سالانه 270 میلیون نفر در جهان، دچار حوادث ناشی از کار منجر به جرح یا فوت می شوند و بالغ بر 2 میلیون نفر ان ها به علت حوادث و بیماری های شغلی ناشی از کار، جان خود را از دست می دهند.
•این نرخ در برخی از کشورهای در حال توسعه، معادل 4 برابر ایمن ترین کشورهای صنعتی است. خسارات مالی ناشی از حوادث مزبور در سال 2006، 1/25 تریلیون دلار، معادل 4 درصد از تولید ناخالص جهانی(GDP)، بوده و در این میان، کارگران صنعت ساختمان، به عنوان یکی از پرمخاطره ترین مشاغل، 3 تا 4 برابر بیش از سایر صنایع، دچار حوادث ناشی ازکار منجر به فوت می شوند.
•به رغم توسعه و تکامل فنون و فن آوری ها، جلوگیری از حوادث کارگاه ها و محیط های کار، به طور کامل و صد در صد امکان پذیر نبوده و نمی توان این حوادث را از صفحه زندگی بشر، به طور کامل حذف کرد و لیکن       می توان با کاربست روش های علمی و بهره منردی از اصول سیستماتیک مدیریت جامع HSE، تا حدود زیادی از وقوع آن ها جلوگیری کرد.
•توجه به نیروی انسانی، به عنوان اصلی ترین سرمایه هر سازمان، همچنین بهبود فرایندهای کاری در راستای تولید و عملیات بهره وری و نیز و توجه به مسایل زیست محیطی برای تحقق و دستیابی به توسعه پایدار، از مهم ترین معیارهای رقابت پذیری سازمان ها به شمار می روند. لذا امروزه پرداختن به موضوعات ایمنی، بهداشت و محیط زیست، به یکی از اولویت های کسب و کار تبدیل شده و بهره گیری از یک نگرش جامع و نظام مند مدیریت یکپارچه HSE را ضروری ساخته است.
عناصر سيستم مديريت بهداشت، ايمني و محيط زيست:

رهبري و تعهد

  1. خط مشي و اهداف استراتژيك
  2. سازمان، منابع و مستند سازي
  3. ارزيابي و مديريت ريسك
  4. طرحريزي
  5. استقرار و پايش
  6. مميزي و بررسي مجدد
—کلیات ایمنی و حفاظت

 

—حوادث (Accidents): در واقع رویدادهایی غیرعادی و غیرمنتظره هستند که کاملا به ندرت به وقوع پیوسته و ممکن است موجبات آسیب رسانی به افراد، ایجاد خسارت به اموال و نیز صدمه به محیط زیست شوند.
—رویداد (Incidents): عبارت است از یک رخداد یا اتفاق که منجر به یک حادثه شده و یا پتانسیل منجر شدن به حادثه را داشته باشد.
—خطر (Hazard): شرایطی است که در آن، امکان بروز حوادث و یا رویدادها وجود داشته و توسط اعمال ناامن یا شرایط ناامن ایجاد می شوند.
—ایمنی: به عنوان رهایی از حادثه با شرط ایمن بودن از درد و محنت، آسیب یا خسارت تعریف می شود و لیکن مفهوم عمومی و عینی آن، کنترل حادثه اتفاقی است. حادثه بالقوه ای که ممکن است آسیب رسانی، بیماری زایی و ایجاد خسارت به فرایند، تجهیزات، دارایی ها و مولفه های زیست محیطی تاثیرپذیر باشد.
—حادثه، اتفاقی غیرمترقبه و پیش بینی نشده است که در حین انجام وظیفه و طی اوقات کاری پرسنل شاغل به کار، اتفاق می افتد و ضایعات مادی و انسانی را موجب می شود؛ به طوری که کارگر آسیب دیده، حداقل 24 ساعت تحت مداوا و استراحت قرار گیرد.
 

 


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
4_293307499941986317_1861302_9001.zip5.5 MB